Моделювання умов роботи і зносостійкості валу зчеплення двигуна транспортного засобу

  • О.Ю. Рудик
  • В.О. Дитинюк
  • Н.М. Стебелецька
Ключевые слова: вал муфти зчеплення автомобіля, твердотільне моделювання, запас міцності, режими від-новлення, цементація, експериментальні випробування на знос.

Аннотация

Показано, що базовими характеристиками якості транспортно-технологічних машин та їх агрегатів є надійність і зносостійкість, які відображують службові властивості цих об'єктів. Вказані характеристики закладаються при проектуванні й виробництві машин, реалізуються в експлуатації й відновлюються за допомогою ремонту. В роботі методологія взаємозв'язку теорії та експерименту доповнюється принципами комп'ютерного моделювання. Ця процедура дала можливість комплексного вивчення поведінки складних систем як природних, так і для перевірки теоретичних гіпотез. Застосування для вивчення напружено-деформованого стану твердих тіл  системи твердотільного параметричного моделювання SolidWorks дозволило  побудувати точну модель деталі й методом скінченних елементів визначити експлуатаційні параметри за конкретних умов експлуатації. Дослідження валу зчеплення за допомогою SolidWorks Simulation показало, що  у випадку заміни сталі 45Х на сталь 20 для виготовлення  запас міцності достатній за рахунок економі] на вартості матеріалу.  Застосуванням САПР для зміцнення валу муфти зчеплення встановлений оптимальний режим його цементації. Отримані експериментальні результати підтверджують актуальність проведеного дослідження з використання SolidWorks Simulation. Встановлено, що у випадку заміни загартованої сталі 45Х на цементовану сталь 20 для виготовлення валу муфти зчеплення підвищення зносостійкості становитиме 1,49 разів.

Литература

1. http://www.knauf.spb.ru/modeli-traktorov/traktory-kd-35-i-kdp-35.html
2. http://lib.susu.ru/ftd?base=SUSU_METHOD&key=000540021&dtype=F&etype=.pdf
3. http://agrolib.ru/rastenievodstvo/item/f00/s02/e0002070/index.shtml
4. https://studbooks.net/2435815/tehnika/obzor_suschestvuyuschih_konstruktsiy
5. http://www.sdelaemsami.ru/instrument/0001.html
6. Sceplenie transportnyh i tyagovyh mashin. Pod red. F.G.Gekkera, V.M.SHaripova, G.M.SHCHerenkova. M: Mashinostroenie, 1989. 340 p.
7. Alyamovskij A.A. SolidWorks Simulation. Kak reshat' prakticheskie zadachi. A.A. Alyamovskij. BHV-Peterburg, 2012. 448 p.
8. http://imetal.in.ua/remont-traktoriv-i-avtomobiliv/remont-zcheplennya
Опубликован
2019-01-13
Раздел
Статьи