Всі рукописи спочатку розглядаються редакторами на предмет оцінки їх відповідності тематиці і вимогам журналу.
Після рішення редакторів, представлені рукописи спрямовуються зовнішнім експертам, працюючим у відповідній області. Рукопис проходить сліпе рецензування: ні автори, ні рецензенти не знають один одного.
Рецензування існує для того, щоб журнали публікували високоякісні дослідження (кажучи простіше, «хорошу науку»). Це йде на користь всього наукового співтовариства. Іноді вчені знаходять процес рецензування лякаючим, тому як це може привести до відмови в публікації їх рукопису. Майте на увазі, що зміни та покращення Вашої статті є частиною процесу публікації і спрямовані на те, щоб підвищити якість Вашої статті.
Рецензування є позитивним процесом! Рецензування є невід’ємною частиною наукової публікації, що підтверджує високу якість наукових статей. Рецензенти є експертами, які вкладають свій час для поліпшення Вашої статті!
В процесі рецензування рукопис має стати:
- Більш надійним. Рецензенти можуть вказати на недоліки у Вашій роботі, які вимагають більш докладного пояснення або додаткових експериментів.
- Більш легким для сприйняття. Якщо якісь моменти у Вашій роботі є важкими для сприйняття читачами, рецензенти можуть попросити їх виправити.
- Більш корисним. Рецензенти розглядають Ваше дослідження на предмет важливості в рамках своєї предметної області.
Інший аспект наявності політики рецензування у журналів: редакція хоче бути впевненою, що публікує тільки висококласні матеріали у своєму виданні. Якщо журнали буде публікувати не якісні роботи, їх репутація і кількість читачів будуть знижуватися.